הכנרת שלנו

לבנון הכנרת (סרדין הכנרת)

לבנון הכנרת (סרדין הכנרת)

לבנון הכנרת או בשמו הלועזי Acanthobrama terraesanctea   המוכר למקומיים גם כסרדין הכנרת הוא בעצם דג ממשפחת הקרפיוניים.

הלבנון חי בכנרת בלהקות לעיתים גדולות מאד ומצוי בדרך כלל בגוף המים. 

דגי הלבנון ניזונים מזואופלנקטון

ומתרבים בעונת החורף, עם עליית מפלס המים. (זואופלנקטון הוא פלנקטון הטרוטרופי. פלנקטון הוא השם שניתן לצבר של אורגניזמים זעירים – השוחים ובעיקר נסחפים – השוכנים במימי האוקיינוסים והימים, כמו גם במאגרי מים מתוקים שונים. מקור המילה "זואופלנקטון" מיוונית עתיקה, "זון" שפירושו בעל חיים, ו"פלנקטוס" שפירושו "נודד" או "נע ונד".)

תהליך הרבייה של דגי הלבנון מתרחש בדרך כלל בשעות החשכה במים רדודים מאד (10-20 ס"מ בלבד), על גבי אבנים וחלוקי נחל המצויים בחוף, שם מטילות הנקבות את ביציהן והזכרים מפרים אותן, מי שיצא לו לראות את הלבנון מגיעים לחוף, הרי זה מראה פלאי ועצמתי, בו להקות גדולות של לבנונים, ממש "עולות" לחוף כדי לבצע את תהליך הרבייה.

הפלא הזה מתרחש מידי שנה בימי החורף הקרים, בעיקר בחופים הצפון מזרחיים של הכנרת.

הסיבה לכך שהרבייה מתרחשת במים רדודים כל כך נובעת מהרצון של דגי הלבנון להטיל את הביצים על חלוקי נחל ללא אצות.

עליית מפלס מי הכנרת בעקבות גשמי החורף מכסה עוד ועוד חלוקי נחל שהיו לפני כן חשופים ונטולי אצות בשל כך, הדגים שוחים אל החוף כדי להגיע לחלוקי נחל אלו ולהטיל ביניהם, את הביצים .

דג הלבנון הנו דג "אנדמי"

לכנרת והנו הדג העיקרי באגם הכנרת.

(אֶנְדֵּמִיּוּת היא מאפיין בדרך-כלל מין מסויים של בעל חי, הקיים באזור תפוצה מצומצם, שעל-פי רוב יש לו אפיון אקולוגי ברור וגבולות חדים. כלומר, הוא מוגבל בתפוצתו לאזור גאוגרפי מסוים וקטן יחסית, ואינו גדל באופן טבעי בשום מקום אחר בעולם).

בעבר שימש הלבנון את תעשיית הדגים ולדוגמא מי שפתח מנת קרב בשנות ה- 80-90, קיבל בין השאר מנת "סרדינים" שאינם אלה דגי לבנון הכנרת משומרים.

למרות היותו של הלבנון דג נפוץ כל-כך בכנרת, הוא פחות מוכר כדג מאכל באזורים המרוחקים יותר מהכנרת, וחבל שכך, שכן דג זה מצטרף למשפחת העילית של הדגים שערכייהם התזונתיים הם מגבוהים בעולם.

למרות שישנם ספקנים ומי שמרימים גבה, אושנגל 61 לוקחת על עצמה כמטרה לערוך הכרות גסטרונומית עם דג זה לציבור אוהבי הדגים בישראל, שכן, ההפתעה על פניהם של סועדים מטעמו הייחודי והנפלא של דג הלבנון רק מוכיחה כי גם הטעם הוא עוד אחד מייתרונותיו הרבים.

את הדג ניתן להגיש כבוש או בטיגון עמוק, בסגנון "פיש&צ'יפס".

בטיגון נכון, ניתן לאכול את הדג כולו, על האדרה שלו כחטיף, וכמו כל חטיף טעים, מי שמתחיל במלאכת האכילה, ימצא עצמו מתקשה להפסיק.