תו ״חי בריא״

אושנגל 61 בע"מ משווקת דגי כנרת הראשונה מבין משווקי הדגים שקיבלה את תו "חי בריא"!

תו איכות חי בריא – מה זה אומר?

"חי בריא" הנו תו האיכות הראשון והיחיד מסוגו בישראל המבטיח לצרכנים מזון מן החי איכותי ובריא יותר, שקיפות וביטחון לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, פיקוח ומעקב אחר המוצר בזמן גידולו ועד שהוא מגיע לצלחת.

תו "חי בריא" בא לענות על דרישה הולכת וגוברת של צרכנים למידע לגבי מקור המזון ומבטיח להם מזון מקומי בריא ואיכותי יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים, הסביבה ובני האדםערכים הנתפסים היום כחשובים על ידי שוק הולך וגדל של צרכנים שחשוב להם איכות המזון אך לא פחות חשובה להם השמירה על הטבע

תו "חי בריא" מסיר את העמימות הקיימת כיום בשוק לגבי מקור המזון ואופן הפקתו ומספק לצרכנים מידע הכרחי לגבי שוק הדגים המקומי המאפשר לבצע צריכה אחראית, בריאה, מוסרית וחברתית של מזון מן החי.

תו האיכות "חי בריא" אינו תקן של משרד החקלאות, משרד הבריאות, מכון התקנים או כל גוף ממשלתי אחר.

תו "חי בריא", מהווה אישור לעמידה בדרישות נהלי "חי בריא", אות הצטיינות למקדמי חקלאות ישראלית אחראית המחויבת לבעלי החיים, לסביבה ולבריאות הציבור.

"חי בריא" מנהלת מערך פיקוח מקיף עבור כל שרשרת השיווק מהדייג ועד לנקודות המכירה. מערך הפיקוח בא להבטיח כי מוצרים הנושאים את תו "חי בריא" מקורם אכן בדגים העומדים בדרישות הקבועות בנהלי "חי בריא".

איך משתלב תו "חי בריא" עם דגי הכנרת של
אושנגל 61?

דגי אושנגל 61 בע"מ מאושרים תו "חי בריא", עומדים בכל התנאים והדרישות של "חי בריא", מביאים לצרכן הישראלי דגים מהכנרת בריאים יותר, הדגים הנם גידולי חופש הגדלים בסביבה נקיה וטבעית, ללא חשש אנטיביוטיקה והורמונים, מלווים בפיקוח קפדני מהכנרת ועד נקודות המכירה.
אושנגל 61 בע"מ רואה כמטרה עיקרית בפעילותה: שמירה על איזון אקולוגי באגם הכנרת, תוך הפקדה על שמירת ניקיון מי השתייה שלנו ודיג מחושב שאינו עושה ניצול יתר של משאבי הטבע.

הדגים הנידוגים ישירות ממי הכנרת חיים וגדלים במים אותם אנחנו בסופו של דבר שותים, מים העוברים ניטור ובדיקות איכות על בסיס קבוע.

אושנגל 61 בע"מ דואגת ומקפידה על דיג ישראלי אחראי.

נידוגים רק דגים המתאימים למאכל, כל השאר משוחררים בשלום בחזרה למי הכנרת וזאת בזכות שימוש בטכנולוגיית דייג ידידותית "סקלבה" שאינה פוגעת בדגים.