לָבְנון הכנרת

משלוחי דגים אונליין                                                                                                                              לָבְנון הכנרת
לָבְנון הכנרת, או בשמו הלועזי Acanthobrama terraesanctea, המוכר למקומיים גם כסרדין הכנרת, הוא בעצם דג ממשפחת הקרפיוניים.
הלָבְנון חי בכנרת בלהקות לעיתים גדולות מאד ומצוי בדרך כלל בגוף המים. 
דגי הלָבְנון ניזונים ומתרבים בעונת החורף עם עליית מפלס המים.
הוכח כי בכל רגע נתון יש כ-2000 טון לבנונים בכנרת. כמה שיש יותר לבנונים בכנרת כך יורדת איכות מי השתיה שלנו וזאת, כי מזונם העיקרי של הלבנונים הוא הזואופלקנטון, כאשר מקור המזון העיקרי של הזואופלנקטון הם הפיטופלנקטון וככל שהם רבים יותר כך יורדת איכות מי הכנרת.
*זואופלנקטון הוא פלנקטון הטרוטרופי. פלנקטון הוא השם שניתן לצבר של אורגניזמים זעירים השוחים ובעיקר נסחפים – השוכנים במימי האוקיינוסים והימים, כמו גם במאגרי מים מתוקים שונים. מקור המילה “זואופלנקטון” מיוונית עתיקה, “זון” שפירושו בעל חיים, “פלנקטוס” שפירושו “נודד” או “נע ונד”.

אושנגל 61 לקחה על עצמה, בשיתוף פעולה עם ענף הדייג של קיבוץ עין גב, למצוא ללבנונים שוק צרכנים חדש גם בתחום הקולינריה והחדרת הלבנונים למודעות צרכנים וכן, לכל צרכן אפשרי המבין את הערך התזונתי של הלבנון.
תהליך הרבייה של דגי הלָבְנון מתרחש בדרך כלל בשעות החשכה במים רדודים מאוד (10-20 ס”מ בלבד), על גבי אבנים וחלוקי נחל המצויים בחוף, שם מטילות הנקבות את ביציהן והזכרים מפרים אותן. מי שיצא לו לראות את הלָבְנונים מגיעים לחוף, הרי זה מראה פלאי ועצמתי בו להקות גדולות של לבנונים “עולות” לחוף כדי לבצע את תהליך הרבייה.

הפלא הזה מתרחש מידי שנה בימי החורף הקרים, בעיקר בחופים הצפון מזרחיים של הכנרת.
הסיבה לכך שהרבייה מתרחשת במים רדודים כל כך נובעת מהרצון של דגי הלָבְנון להטיל את הביצים על חלוקי נחל ללא אצות. עליית מפלס מי הכנרת בעקבות גשמי החורף מכסה עוד ועוד חלוקי נחל שהיו לפני כן חשופים ונטולי אצות.
דג הלָבְנון הנו דג “אנדמי” לכנרת והנו הדג העיקרי באגם הכנרת.
(אֶנְדֵּמִיּוּת היא מאפיין בדרך-כלל מין מסויים של בעל חי, הקיים באזור תפוצה מצומצם, שעל-פי רוב יש לו אפיון אקולוגי ברור וגבולות חדים. כלומר, הוא מוגבל בתפוצתו לאזור גאוגרפי מסוים וקטן יחסית ואינו גדל באופן טבעי בשום מקום אחר בעולם).
בעבר שימש הלָבְנון את תעשיית הדגים ולדוגמא מי שפתח מנת קרב בשנות ה- 80-90, קיבל בין השאר מנת “סרדינים” הלא הם דגי לָבְנון הכנרת משומרים.
למרות היותו של הלָבְנון דג נפוץ כל-כך בכנרת, הוא פחות מוכר כדג מאכל באזורים המרוחקים יותר מהכנרת, וחבל שכך, שכן דג זה מצטרף למשפחת העילית של הדגים שערכייהם התזונתיים הם מהגבוהים בעולם.
למרות שישנם ספקנים ומי שמרימים גבה, אושנגל 61 לוקחת על עצמה כמטרה לערוך הכרות גסטרונומית עם דג זה לציבור אוהבי הדגים בישראל, שכן, ההפתעה על פניהם של סועדים מטעמו הייחודי והנפלא של דג הלָבְנון רק מוכיחה כי גם הטעם הוא עוד אחד מייתרונותיו הרבים.
את הדג ניתן להגיש כבוש או בטיגון עמוק בסגנון “פיש&צ’יפס”….
בטיגון נכון, ניתן לאכול את הדג כולו, על האדרה שלו כחטיף, וכמו כל חטיף טעים, מי שמתחיל במלאכת האכילה, ימצא עצמו מתקשה להפסיק.
                                                                                                                              נמכר שלם עם/בלי ראש