אודות

חברת אושנגל 61 בע”מ נוסדה בשנת 2020 והנה המשווקת של ענף הדיג “קיבוץ עין גב”. 

החברה משווקת את דגי הכנרת תחת הכותרת “דגים הגדלים במים שאנחנו שותים” 
הדגים הבריאים ביותר שתמצאו כיום בשוק, גדלים במים איכותיים המפוקחים 24/7,
 ללא אנטיביוטיקה, ללא הורמונים, גדלים וניזונים מהטבע.

לחברת אושנגל 4 עקרונות שחשוב לנו שתדעו עליהם -

1

גישה מערכתית לדיג Ecosystem Approach to Fishery – אושנגל 61 רואה כמטרה עיקרית את השמירה על האיזון האקולוגי באגם הכנרת, תוך הקפדה שלא לנצל את אוכלוסיות הדגה באגם מעבר ליכולות ההתחדשות הטבעיות שלהן.

ספינת הדיג “גיל” מקיבוץ עין גב, ממנה נרכשים הדגים, אינה פועלת במים רדודים לצורך שמירה על איזורי הרבייה של הדגים, וכן אינה לוכדת דגים מתחת לגודל המינימלי המותר לדיג תוך שימוש בשיטת דיג שאינה פוגעת בסביבה וללא שלל נלווה כלל.

2

שקיפות  – קיבוץ עין גב ואושנגל 61 עובדים בשקיפות מלאה על מקור הדגים. מתקיים פיקוח על הדגים מהרגע שהם נידוגים ועד שהם מגיעים אל הלקוחות. עובדה זו מבטיחה אספקה של דגים באיכות מעולה. דגים שגדלו בסביבתם הטבעית בכנרת, שהינם גידולי חופש שטופ ק לו באופן נכון, שנידוגו בסביבה נקיה ואין כל חשש שהתערבבו עם דגים ממקור אחר. אלו מבטיחים כי כל הדגים המשווקים על ידי אושנגל לא טופלו באנטיביוטיקה או בהורמונים.

3

בריאות המזון – הדגים המשווקים על ידי אושנגל 61, נידוגים כאמור ישירות ממי הכנרת ומוגדרים כדגי בר – Wild Catch . הדגים חיים וגדלים במי הכנרת, מים המנוטרים ונבדקים על בסיס קבוע ומהווים מקור למי השתיה שלנו.

מפעל הדגים של חברת אושנגל 61 בע”מ פועל תחת פיקוח וטרינרי צמוד

ועומד בתקן בטיחות מזון HACCP.

וכמו כן, מפעל החברה קיבל אישור כשרות של המועצה הדתית קרית ים.

4

שיטת דיג סלקטיבית –  ספינת הדיג “גיל” פועלת בשיטת דיג ההקפה, (סקאלבה). שיטת הדיג מופעלת באופן מאוד סלקטיבי וזאת בשלושה אופנים:
הדגים מאותרים באמצעות סונר המסייע להבחין ולהבדיל את דגי המטרה משאר הדגים.

לאחר איתור של הדגים המבוקשים ולאחר סגירת הרשת, כל הפרטים הקטנים מסוננים דרך מסננת מיוחדת חזרה אל מי האגם וזאת כאשר הדגים נמצאים עדיין במים. פרטי הדגים הלא מסחריים ואלו שאינם בגודל מספק מוחזרים חזרה אל האגם כאשר הם חיים ובריאים תוך מיון מהיר וקפדני על גבי ספינת השירות של המקיפן. באופן זה, מתקיימת פגיעה מינימלית עד אפסית בדגים האחרים שאינם דגי המטרה של פעילות הדיג. 

פעילות זו, יחד עם ניסיון רב השנים של קברניט הספינה, מנחם לב, מיישמים יחדיו את העיקרון הרביעי של אושנגל 61, בו נידוגים רק דגים המתאימים למאכל, כל השאר משוחררים בשלום בחזרה למי הכנרת.

חברת אושנגל 61 בע"מ מחוייבת לארבעת עקרונות אלו.

מה יש לנו להציע? 

אז כן, יש בכנרת דגים נהדרים, איכותיים וטעימים.

אושנגל 61 מביאה לכם את גולת הכותרת של הכנרת –  לבנון הכנרת – הפיש & צ’יפס הישראלי שיכול ללמד את הבריטים דבר אחד או שניים…. הכי בריא, הכי טעים וזה משלנו.
בנוסף תמצאו אצלנו דגי בורי, אמנון הגליל (מושט בלאדי), קרפיון, כסיף ובינית הגדלים בכנרת.

חשוב לנו לספר כי ספינת הדייג הינה שומרת שבת וחגים.
כמו כן, הדגים שלנו עומדים בכל התנאים ותחת פיקוח של משרד הבריאות ומשרד החקלאות.
למפעל אישור כשרות מועצה דתית קרית ים.

לקחנו על עצמנו

אושנגל 61 פועלת כדי לבדל ולמתג את דגי הכנרת, בשל היותם נידוגים בשיטת הדיג המיוחדת – דייג ה”הקפה” וגדלים בסביבה הנקייה ביותר שקיימת היום בארץ.  הדבר נעשה תוך שיתוף אנשי מקצוע מעולים, מומחים בתחומם ובשיתוף עם הדייג מנחם לב, קברניט ספינת דיג המקיפן (סקלבה).

המצב בשוק הדגים בארץ ובעולם

חלק נכבד מהדגים הנמכרים כיום בארץ ובעולם הינם דגים הגדלים בתנאי שבי. 

צרכני הדגים עומדים בפני מגוון רחב של מוצרים מיובאים ותוצרת מקומית, מגוון שלא תמיד ניתן לדעת את מקורו, איכותו והשפעתו על הבריאות. דגים אלה, הן מבריכות והן מהים, חיים לעיתים בתנאים ירודים וחלקם עוברים מניפולציות מסוגים שונים בעזרת הורמונים, תרופות ומזון אותו הם אוכלים. לכן קשה להשוות איכות של דגים הגדלים באופן טבעי, בימים, אגמים ונהרות, לדגים אותם מגדל האדם בחווה לגידול דגים.

לשאלות ברורים ובקשות מיוחדות, אנחנו לשרותכם בווטסאפ 052-8811761 או במייל: service@oceangal61.com